Стали відомі переможці VI брейн-рингу «Права людини»

8 грудня у Навчально-науковому юридичному інституті Прикарпатського національного університету відбувся VI Брейн-ринг «Права людини». Його учасниками стали учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Загалом 24 команди з різних куточків Івано-Франківщини. Гра проходила у форматі онлайн  на платформі Cisco Webex Meetings.

Учасникам було запропоновано відповісти на 25 запитань. Зміст питань висвітлювався на екрані. Після  командного обговорення кожен з капітанів команд-учасниць повинен був надіслати відповідь на нього не пізніше 40 секунд. Питання  брейн-рингу були складені  на основі: Конституції України, Загальної декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Конвенції ООН «Про права дитини».

Журі конкурсу очолив Ігор Козич, доктор юридичних наук, доцент, завідувач кафедри політики у сфері боротьби зі злочинністю та кримінального права Навчально-наукового юридичного інституту. Співголовою  журі виступив Володимир Ковальчук, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області. Члени журі – Ірина Малахова, вчителька історії та правознавства приватної гімназії «Крила», вчителька вищої категорії, вчителька-методистка; Уляна Протас, вчителька історії та правознавства Рошнівського ліцею Тисменицької міської ради, вчителька вищої категорії, старша вчителька.

Тож, цьогоріч переможницею брейн-рингу «Права людини» стала команда «LexEd_2» Угринівського ліцею Угринівської сільської ради.

Друге місце посіли команди – «Де-Юре» Івано-Франківськй академічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради; «Магістри юстиції I» Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради; «Магістри юстиції ІI» Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради.

Призове третє місце здобули команди – «Паритет» Ліцей № 23 ім. Романа Гурика Івано-Франківської міської ради; «Терези Феміди» Тлумацький ліцей № 2 м. Тлумач; «Діти Форсеті» Снятинський ліцей імені Василя Стефаника Коломийського р-ну; «Правозахисники» Католицький ліцей Святого Василія Великого; «Діти Феміди» Іваниківський ліцей Богородчанської селищної ради; «Ліцейські Ейнштейни» Надвірнянський ліцей «Престиж» Надвірнянської міської ради; «Підростаюче покоління» Івано-Франківський фаховий коледж ПНУ ім. В. Стефаника; «Юні захисники» Ліцей № 17 Івано-Франківської міської ради.

Нагородження команди-переможниці та призерів відбудеться 13 грудня.

Зазначимо, що захід проводився з метою популяризації правової освіти серед школярів і  залучення на навчання у Юридичний інститут обдарованих учнів. Проведення брейн-рингу приурочили 73-ій річниці прийняття Загальної Декларації прав людини, яке відзначається 10 грудня. Це не просто чергова річниця, а нагода вкотре віддати шану безпрецедентному значенню цього акту для становлення та розвитку нового міжнародного правопорядку.