Часті запитання

1. Які предмети необхідно складати за формою ЗНО для вступу на перший курс освітнього рівня “Бакалавр”?

Перелік конкурсних предметів наведено у Додатку 4 до Правил прийому до університету. Також ми рекомендуємо скористатися нашим додатком підбору спеціальності за сертифікатами ЗНО (відкрити)!

2. Яка вартість навчання у 2020 році?

Вартість навчання на 2020 рік  для освітнього рівня бакалавра – відкрити, для освітнього рівня магістра – відкрити.

3. Як подати електронну заяву на вступ?

Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті: https://ez.osvitavsim.org.ua/ (працює під час вступної кампанії). Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:
  • адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
  • пароль для входу до кабінету;
  • номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується будь-який з дозволених Умовами);
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
  • середній бал додатка до вказаного документа (для допомоги Ви можете скористатись калькулятором середнього бала на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/). 

Середній бал обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених у додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», а також факультативи, в загальну кількість не враховуються.

УВАГА! У разі виникнення проблем із: реєстрацією електронного кабінету, поданням заяв через електронний кабінет, розбіжностей між даними сертифікатів ЗНО та документів про освіту необхідно звернутись до технічної підтримки ЄДЕБО, ДП “Інфоресурс” (cервic підтримки з реєстрації електронних кабінетів і подання електронних заяв):

 +38 (044) 290-18-13

+38 (095) 281-13-54

+38 (067) 551-24-74

+38 (093) 342-38-63.

4. Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?

Медична довідка потрібна тільки для вступників на спеціальності 014 Середня освіта (фізична культура) та 017 Фізична культура і спорт.

5. Сертифікати ЗНО яких років можна подавати для вступу до ЗВО у 2020 році?

2020 року приймають сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, крім оцінок із англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише з сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.

6. Як мені дізнатися, який прохідний бал на держбюджет на обрану мною спеціальність?

Прохідний бал визначається щороку за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність. (https://vstup2019.edbo.gov.ua/statistics/konkurs/).

7. Чи є в Університеті кафедра військової підготовки?

В Університеті діє кафедра військової підготовки, яка здійснює прийом за такими спеціальностями:

  • Застосування автомобільних з’єднань, військових частин і підрозділів;
  •  Соціальна психологія;
  •  Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
  •  Експлуатація та ремонт автомобільної техніки та гусеничних машин.

Вступ на кафедру військової підготовки регулюється окремими Правилами прийому (відкрити). Додаткову інформацію можна отримати в окремому розділі (відкрити).

8. Якщо я склав (ла) ЗНО з певних предметів, то на які спеціальності я можу вступити?

Ми підготували помічника з вибору спеціальності, який можна відкрити за посиланням ВІДКРИТИ.

9. У мене вже є вища освіта і я хочу здобути іншу. Які умови вступу? Чи потрібно ЗНО?

  1. Перелік вступних випробувань приведений у додатку 7 до Правил прийому при вступі для здобуття освітнього ступеня бакалавра на базі освітнього ступеня бакалавра. ЗНО складати не потрібно, вступ відбувається за результатами вступних екзаменів в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі.
  2. Якщо відбувається вступ для здобуття освітнього ступеня магістра на базі освітнього ступеня магістра (спеціаліста) для здобуття іншої спеціальності (крім спеціальності 081 Право), то перелік конкурсних предметів приведений у додатку 3 до Правил прийому. ЗНО складати не потрібно. Вступ відбувається за результатами вступних екзаменів в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі.
  3. Якщо вступ відбувається для здобуття освітнього ступеня магістра на базі освітнього ступеня бакалавра, то для спеціальностей галузей знань 01 Освіта/Педагогіка, 20 Аграрні науки та продовольство, спеціальності 025 Музичне мистецтво ЗНО складати не потрібно, перелік конкурсних предметів у додатку 3 до Правил прийому. Вступ відбувається за результатами вступних екзаменів в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі. Для інших спеціальностей необхідне ЗНО з іноземної мови (ЄВІ), а для спеціальності 081 Право, і фахове вступне випробування у формі ЗНО, і ЄВІ.

10. Чи є в Університеті підготовчі курси?

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує учнів 9-11 класів, випускників шкіл минулих років, студентів і слухачів професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації для поглибленого вивчення дисциплін і підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання на 5-, 4-, 3-, 2- місячні підготовчі курси, а також учнів 9 класів для підготовки до вступу в Івано-Франківський коледж ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Деталі за посиланням.

11. Пільги при вступі.

Додаткові інформаційні матеріали – відкрити

Інвалід війни – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Маю інвалідність і неспроможний відвідувати навчальний заклад – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Отримав відмову в реєстрації для участі в ЗНО через неможливість створення особливих умов – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами іспитів 2020 року та/або результатами ЗНО 2017, 2018, 2019 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Не зміг скласти ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2020 року та/або результатами ЗНО 2017, 2018, 2019 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором), якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2020 році. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2020 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2017-2020 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Учасник бойових дій – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2020 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2017-2020 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Звільнений з військової служби – Вступники, що є звільненими з військової служби (зокрема, є демобілізованими) починаючи з 01 грудня 2019 року включно, можуть вступати до ЗВО за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

«Чорнобилець» – Пільга (право на вступ за результатами співбесіди) залежить від категорії осіб, до якої Вас віднесено.

Здобув повну загальну середню освіту за кордоном у період між 01 вересня 2019 року та 30 листопада 2020 року 

Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання).

Увага! Якщо такі вступники хочуть брати участь у конкурсі на зайняття бюджетних місць, то зможуть це зробити лише в разі вступу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.

12. Де я можу дізнатися інформацію, чи оголошені в моєму регіоні конкурси для першочергового вступу?

Цю інформацію можна дізнатися в структурних підрозділам облдержадміністрацій, що відповідають за освіту та медицину, оскільки саме ОДА є організаторами конкурсу на укладення угод, що дають право на першочергове зарахування на медичні та педагогічні спеціальності.

13. До якого числа триватимуть переведення на вакантні місця держбюджету? Хто зможе претендувати на ці місця?

2020 року переведення будуть до 15 вересня. Претендувати на них можуть вступники, а саме:

І. Незалежно від конкурсного бала:

1) «діти загиблих», а саме :

діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

2) діти осіб, які загинули чи померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;

3) діти учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) чи померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час воєнних дій та конфліктів на території інших держав, а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на території інших держав під час цих дій та конфліктів;

4) особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби;

5) особи, у яких один із батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним службових обов’язків, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти.

ІІ. У разі, якщо отриманий ними конкурсний бал менший від прохідного бала (мінімального бала, який дозволив отримати рекомендацію до зарахування на місця державного замовлення за цією конкурсною пропозицією за загальним конкурсом в порядку, передбаченому пунктом 6 розділу ІХ цих Умов) не більш ніж на 15 балів (на 25 балів для спеціальностей, визначених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка: 

5) особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;

6) інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу, – категорія 1 та особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, – категорія 2;

7) діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

8) шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш ніж три роки, а також протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти особи, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи;

9) особи, які користуються спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням і за рахунок цільових пільгових державних кредитів на основі повної загальної середньої освіти відповідно до пунктів другого-сьомого цього розділу, і не були зараховані на місця державного (регіонального) замовлення (крім випадку, коли у відповідних заявах зазначено: «претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб»).

ІІІ. У разі, якщо отриманий ними конкурсний бал менший від прохідного бала не більш ніж на 15 балів (тільки для спеціальностей, визначених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка (додаток 2)) 

10) особи, які є внутрішньо переміщеними особами відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

11) діти з багатодітних сімей (п’ять і більше дітей).

IV. У разі, якщо їхній конкурсний бал не менший за спеціальний прохідний конкурсний бал, встановлений приймальною комісією на наступний день після оголошення адресного розміщення державного замовлення(тільки для спеціальностей, визначених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка): 

12) особи, які не отримали рекомендацію для зарахування на місця державного (регіонального) замовленням у порядку, передбаченому пунктом 6 розділу ІХ цих Умов прийому.

Переведення на вакантні місця державного (регіонального) замовлення осіб, зазначених в пунктах 1-12, проводиться при відсутності непереведених осіб попередньої категорії або в разі їхньої письмової відмови від переведення та в послідовності від вищого до нижчого місця в рейтинговому списку в межах кожної із зазначених категорій.

14. Якщо я подавав документи лише на бюджет, але не пройшов, чи запропонують мені контрактне місце?

Якщо під час подання заяви ви зазначили варіант «претендую на участь у конкурсі на місце державного або регіонального замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням», то відповідно до конкурсної ситуації та з урахуванням вашого конкурсного бала, вам може бути запропоноване контрактне місце.

15. Чи встановлюється цього року мінімальний прохідний бал на якісь спеціальності?

Для всіх вступників, що вступають для здобуття ступеня бакалавра встановлено мінімальне значення конкурсного бала для допуску до конкурсного відбору на бюджетні місця – він має становити не менше 125 балів.

Також для вступників на спеціальності галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління», 29 «Міжнародні відносини» на основі повної загальної середньої освіти встановлено мінімальний КОНКУРСНИЙ БАЛ 140.