«Агенти змін» вчили планувати фінансові потоки та розуміти ризики реалізації проєктів

лютого відбулась друга частина інтерактивного тренінгу для науково-педагогічних працівників Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника «Ключові елементи формування проєктної заявки» від команди Проєктно-освітнього Центру «Агенти змін» ПНУ на тему «Структура бюджету проекту та врахування ризиків його реалізації».

На початку тренінгу до учасників звернулась директорка Центру «Агенти змін» ПНУ Світлана Кропельницька. Вона підкреслила важливість планування фінансових потоків та розуміння ризиків реалізації проекту.

Головними спікерами тренінгу були фахівчині Центру «Агенти змін» ПНУ Тетяна Мигович та Тетяна Солоджук. Вони розповіли про план реалізації проєкту, охарактеризували сутність та основні статті витрат бюджету, описали ризики та основи розробки стратегії їх мінімізації, а також звернули увагу на необхідність зберігання усіх підтверджуючих документів для формування описової та фінансової звітності.

Тренінг відбувався в уже звиклому інтерактивному практико-орієнтованому форматі. Учасники заходу продовжили працювати у попередньо сформованих командах, які включали представників різних спеціальностей. Проте цього разу вони працювали спільно над бюджетом за вихідними умовами, запропонованими тренерами.

Зорієнтуватись у деталях заповнення типової форми бюджету учасникам допомагала також Світлана Кропельницька.

«Планування реалізації проєкту, визначення необхідних ресурсів, опис продуктів та результатів, врахування деталей при розробці бюджету, визначення ризиків та можливостей їх уникнення потребує уважності та точності. І хоча ці процеси є більш рутинною справою, ніж мозкові штурми при формуванні ідеї проєкту, але вони є важливими для якісного написання проектної заявки», – зазначила Тетяна Солоджук.

«Формування бюджету є процесом, що забезпечує врахування усіх видів витрат для досягнення мети проєкту, тому для того, щоб грантодавець прийняв позитивне рішення про фінансування того чи іншого проєкту, усе має бути взаємопов’язане – ідея, завдання, заходи та результати проєкту» – зауважила Тетяна Мигович.

Учасники тренінгу подякували тренерам за роботу та висловили бажання і в подальшому брати участь у подібних тренінгах від команди Проектно-освітнього Центру «Агенти змін» ПНУ.