Іспити на рівень володіння державною мовою для отримання сертифікатa

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує претендентів скласти іспит на рівень володіння державною мовою для отримання відповідного сертифіката Національної комісії зі стандартів державної мови.

Місце складання іспиту – Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», головний корпус університету, Центр інформаційних технологій (3-й поверх), вхід із вул. Шевченка, 57 або з вул. Чорновола, 72.

Відповідальна особа – БРУС Марія Петрівна (+380673408525).

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Іспит призначений для громадян, яким потрібно підтвердити рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків. Успішне складання іспиту дає право претендентові отримати державний сертифікат серії УМД.

Перед складанням іспиту потрібно зареєструватися в Національній комісії зі стандартів державної мови (авторизуватися й оформити заявку), щоб отримати доступ до «Іспитової системи для визначення рівня володіння державною мовою».

Після реєстрації обов’язково слід переглянути сторінку «Інструкція та правила». Підготуватися до іспиту потрібно відповідально: зареєструвавшись, пам’ятати про умови і період його проведення.

У разі втрати дня і часу іспитування наступну заявку можна буде подати через 4 місяці. З метою відміни іспиту потрібно завчасно скасувати свою реєстрацію.

Для складання іспиту необхідно прочитати на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови в рубриці «Іспит на рівень володіння державною мовою» розділ «Спеціальні умови для складення іспиту», опрацювати в ньому «Програму іспиту на рівень володіння державною мовою особами, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків» і «Зразки завдань іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків». До іспиту враховувати поради пам’ятки «День проведення іспиту».

Національна комісія зі стандартів державної мови встановила дві частини іспиту на визначення рівня володіння державною мовою: «Культура мови, письмо та читання», що містить 29 завдань, максимальна можлива кількість балів – 44 (на виконання завдань цієї частини відведено 20 хв), і «Говоріння», що містить одне завдання, максимальна можлива кількість балів – 19 (на виконання цього завдання відведено 10 хв). Вона надає доступ до виконання завдань під час іспиту і здійснює їхню перевірку, далі за результатами іспитування видає сертифікат відповідного рівня.

У день складання іспиту потрібно мати з собою документ, що посвідчує особу, і документ, що підтверджує отримання курсу вакцинації (у паперовій формі або в мобільному додатку порталу «Дія»).