Прикарпатський – учасник «Національного проєкту: пишемо есе»

Викладачки кафедри української мови факультету філології нашого університету Віра Пітель, Наталія Іванишин та Роксолана Стефурак нещодавно взяли участь у першому етапі «Національного проєкту: пишемо есе». Це стало можливим завдяки нещодавно підписаному Меморандуму про співробітництво між Прикарпатським університетом та  ГО «Смарт освіта». Проєкт розпочато ГО «Смарт освіта» за підтримки компанії Grammarly. Його мета – зміна підходів до навчання письма в українських школах.

«За даними УЦОЯО більшість випускників мають проблеми з написанням власного висловлювання на ЗНО. Ми прагнемо змінити цю ситуацію і покращити навички учнів висловлювати свою думку на письмі. Та ми розуміємо, що найефективніший спосіб зробити це – змінити підхід до викладання письма в школах загалом, надати вчителям знання, методики, навички й матеріали для ефективного навчання письма. Цей проєкт – моя велика мрія і мрія всієї команди, тому ми щасливі почати його», – зазначила голова правління ГО «Смарт освіта» Галина Титиш.

Заплановано три етапи проєкту. Перший передбачає підготовку команди тренерів на національному рівні (тренінгова програма від українських менторів). На другому етапі навчання вийде на міжнародний рівень у рамках  National Writing Project (США). Завдання третього етапу – розробка тренерами дидактичних матеріалів, методичних рекомендацій і навчальних програм для підготовки й підвищення кваліфікації вчителів.

У рамках програми першого етапу проєкту на заняттях, які відбуваються в лекційно-семінарському форматі, майбутні тренери апробовували на практиці різні етапи письма, працювали над художнім есе-каталогом. Наприкінці кожної пари методом мозкового штурму генеруються та фіксуються ідеї, які згодом стануть основою для створення методичної бази навчання есе українських школярів. Після закінчення навчання всі учасники занять отримають сертифікати національних тренерів, які володітимуть сучасними методиками розвитку навичок письма й готуватимуть учителів навчати учнів писати якісні тексти.

Зазначимо, що учасниками «Національного проєкту: пишемо есе», окрім Прикарпатського університету, стали, зокрема, і Київський університет ім. Бориса Грінченка, Донбаський державний педагогічний університет, Житомирський обласний ІППО.